Dzień sportu

Data: 
2017-06-03 08:30:00

W zdrowym ciele zdrowy duch! O to drugie dbamy cały semestr, dlatego zapraszamy na Dzień Sportu obowiązkowy dla II semestrów Zarządzania i Administracji!

 

Sobotnie zajęcia sportowe (3 czerwca) odbywające się w budynku dydaktycznym w godzinach 8.30-16.30 są zajęciami obowiązkowymi i uczestnictwo w nich jest podstawą do zaliczenia przedmiotu.

 • Nieobecność usprawiedliwiana będzie tylko po przedstawieniu zwolnienia lekarskiego w terminie do 10 czerwca br. w COS
 • Wszystkie inne okoliczności uniemożliwiające udział w zajęciach sportowych proszę zgłaszać do 28 maja br. w COS


Podstawą do zaliczenia przedmiotu może być również udokumentowane uczestnictwo w zajęciach sportowych poza Uczelnią w aktualnym semestrze (basen, siłownia itp.) - w takiej sytuacji proszę napisać pismo do Pani Dziekan Małgorzaty Michalik i dołączyć zaświadczenie z siłowni, kserokopię aktualnego karnetu itp.

 

Sobota, 3 czerwca 2017

Godziny 8.30-16.30

Spotykamy się w budynku dydaktycznym, gdzie po rejestracji odbędą się zajęcia w formie wykładów i warsztatów. Strój sportowy nie jest wymagany (z wyjątkiem obuwia), jednak z uwagi na praktyczne zajęcia z Krav Magi i Zumby warto ubrać spodnie, a nie sukienkę - dotyczy oczywiście kobiet ;)

Po przybyciu do Uczelni kierujcie się do holu przed COS, gdzie znajdować się będzie stoisko rejestracyjne, na którym przekazywane będą podstawowe informacje organizacyjne.

W programie:

 • Dietetyka
  W świat zdrowego odżywiania wprowadzi Was dietetyk Paulina Dobrowolska. Dietetyka to jej pasja, łącząca zdrowe odżywianie, wiedzę medyczną oraz szybkie, naturalne i smaczne gotowanie. Słowo dieta kojarzy się z ograniczeniami i wyrzeczeniami – lecz nie dla jej poradni! Dla niej „dieta” to przyjemność regularnego jedzenia w zdrowym stylu, to nowe nawyki żywieniowe, to nowy start w zdrową przyszłość.

  Konstruowane indywidualne plany żywieniowe, skutkują nie tylko redukcją masy ciała, a przede wszystkim poprawą stanu zdrowia, samopoczucia i stylu życia. Jej celem jest edukacja pacjentów dotycząca wpływu żywienia na organizm człowieka, choroby dietozależne, komponowanie indywidualnych jadłospisów, uświadomienie konsekwencji niewłaściwego odżywiania, motywacja do działania oraz pełne wsparcie na każdym etapie dietoterapii.
 • Krav Maga
  Zajęcia będą podzielone na 3 bloki:
 1. Poprawne uderzanie, kopanie i obrony przed ciosami na głowę oraz przed kopnięciami w kroczę i na tułów
 2. Techniki obrony przed duszeniami, obaleniami, chwytami za ręce w celu wciągnięcia ofiary np. do klatki schodowej, ciągnięciem za bluzę, włosy. Obrona przed duszeniem z przodu i boku
 3. Obrona w trakcie dosiadu agresora przed duszeniem, obrona przed duszeniem gdy agresor atakuje leżącego z boku, technika obalenia agresora gdy stoi nad leżącą osobą

WSZYSTKIE TECHNIKI BĘDĄ PREZENTOWANE W TAKI SPOSÓB ABY BYŁY SKUTECZNE PRZY ZAŁOŻENIU, ŻE ATAKUJĄCY JEST SILNIEJSZY FIZYCZNIE OD ATAKOWANEGO.

Dowiedz się czym jest Krav Maga

Poznaj instruktora - Roberta Kaźmierczaka

 • Zumba
  Jest to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.

  Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha.
  W ten świat wprowadzi Was instruktor Adi Dziśkiewicz!

 • Górskie opowieści
  Rozmowy na temat wypraw górskich, omówienie przygotowania do wyprawy i niezbędnego sprzętu
   
 • Atrakcje dodatkowe
  Grillowe menu w Bistro Kwirlejka i napoje od Uczelni :)

Godziny 18.00-20.30

Zbiórka na Cytadeli pod Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami o godz. 18.00.

W programie:

 • Bieg
 • Siłownia zewnętrzna
 • I inne

 

W razie pytań prosimy o kontakt z:

Centrum Obsługi Studenta
tel. 61 835 15 11
kom. 601 305 212
cos@wszib.com.pl