Nowe studia podyplomowe - Poznawczo-behawioralna terapia dzieci i młodzieży z uwzględnieniem terapii schematów

Body: 

Dwusemestralne studia podyplomowe „Poznawczo-behawioralna terapia dzieci i młodzieży z uwzględnieniem terapii schematów” dedykowane są absolwentom studiów wyższych (magisterskich lub jednolitych magisterskich) z zakresu psychologii, pedagogiki, nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a także ratowników medycznych pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Studia podyplomowe zostały stworzone przy współpracy  i z wykorzystaniem wieloletniej  praktyki i wiedzy  managerów dużych placówek zdrowia psychicznego w Warszawie.

Celem studiów podyplomowych jest zdobycie przez słuchaczy rzetelnej wiedzy i umiejętności terapeutycznych wykorzystywanych w leczeniu zaburzeń rozwojowych dzieci i młodzieży, w oparciu o zasady i praktykę terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematów.

Program studiów ukierunkowany jest na rozwijanie umiejętności praktycznych, możliwych do zastosowania bezpośrednio po ukończeniu studium. Zajęcia prowadzą doświadczeni psychoterapeuci, którzy podzielą się ze słuchaczami zarówno swoją wiedzą jak i umiejętnościami terapeutycznymi.

W poszczególnych modułach prowadzący przedstawią założenia teoretyczne, wprowadzenie opisujące zaburzenia psychiczne wieku rozwojowego zgodnie z klasyfikacją ICD 11, następnie zasady postępowania terapeutycznego i rozwiązania praktyczne. Wykładowcy będą pracować w oparciu o studia przypadków, słuchacze będą mogli także przedstawić swoje doświadczenia z pracy z dziećmi i młodzieżą lub też poddać swoją pracę superwizji.

Zajęcia realizowane będą w formie hybrydowej w soboty i niedziele, częściowo online w formie wideokonferencj, częściowo w budynku Uczelni, średnio jeden weekend w miesiącu.

Więcej na temat programu i wykładowców przeczytasz tutaj: https://www.wszib.poznan.pl/studia-podyplomowe/poznawczo-behawioralna-te...

Obraz: 
Nowe studia podyplomowe - Poznawczo-behawioralna terapia dzieci i młodzieży z uwzględnieniem terapii schematów