Relacja z wyjazdu do Magdeburga 2021!

Body: 

Nasze dwie studentki – Kasia i Marta – wzięły udział w międzynarodowym wyjeździe do Magdeburga, w ramach programu Erasmus+.
Oddajemy im głos i zachęcamy do lektury i oglądania zdjęć

„Pierwszego dnia wymiany zwiedzaliśmy miasto Magdeburg. Nie było to jednak zwykle zwiedzanie, ale w formie zadań - szukaliśmy wyznaczonych punktów oraz w załączonych materiałach zastanawialiśmy się nad zrównoważonych rozwojem.

W czasie projektu poruszyliśmy bardzo ważny temat jakim jest aktywizm. Poświęcone temu warsztaty były bardzo ciekawe i do tego bardzo angażujące - pracowaliśmy w formie cichej dyskusji. Polega to na pisaniu swoich pomysłów i haseł na kartkach, a później przeprowadzanie dyskusji na forum. Dyskutowaliśmy o organizacjach aktywistów oraz dzieliliśmy się doświadczeniami. Bardzo ważne dla nas było dzielenie się informacjami z osobami z innych krajów, co daje nam szerokie spojrzenie na pojęcie aktywizmu.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy pszczelarza i jego pasiekę. W ramach warsztatów, dowiedzieliśmy się jak powstaje miód, obejrzeliśmy ule od środka, oraz sami napełnialiśmy słoiki z miodem. Pszczelarz pokazywał nam w jaki sposób oznacza się królową pszczół. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści, które opowiadał prowadzący. Po warsztatach zwiedziliśmy malownicze miasteczko Wernigerode, poznając tego historie oraz podziwiając średniowieczne zabytki miasta.

Warsztaty następnego dnia okazały się bardzo ciekawe oraz angażujące. Dotyczyły fotografii i uczyliśmy się jak poprawnie robić zdjęcia, reguł oraz w jaki sposób tworzyć kompozycje. Drugim rodzajem warsztatów były warsztaty DIY, gdzie nauczyliśmy się robić naturalne pomadki z pszczelego wosku, papiery śniadaniowe wielokrotnego użytku oraz wiele przedmiotów takich jak portfele z kartonów po mleku. Trzecim warsztatem prowadzonym w czasie projektu były warsztaty drukowania. Przeszliśmy przez cały proces drukowania - zaczęło się od przygotowania pieczątek, później malowanie ich oraz odciskanie wzorów na papierze, powstały piękne pocztówki, torby, a nawet koszulki.”

Musicie przyznać, że program wyjazdu jest bardzo obszerny i ciekawy - w przyszłym roku powtórka!


 

Obraz: