Instructors with expertise in business and law


At WSZiB over 50% of lecturers are business leaders - most of them are directors or presidents of the consulting, technology and advertising companies, business and legal advisers, judges, city officials and banks managers.


Meet our Instructors with business expertise:

 

 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Andrusiewicz

Mocno zmotywowany menadżer z 20-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i budowania portfolio firm, w tym strategii, zarządzania projektami, sprzedaży, budowania relacji z klientami i rozwoju biznesu.
Inicjator wielu przedsięwzięć biznesowych, który buduje i prowadzi zespoły i firmy, spełniające i przekraczające swoje cele. W sposób unikalny łączy doświadczenia z zarzadzania instytucjami publicznymi z przywództwem w najbardziej efektywnych organizacjach biznesowych.

 

Doświadczenie zawodowe:

  • Co-Founder
    EUVIC Solutions
  • Wiceprezes
    REC Global (jedna z najbardziej innowacyjnych i nagradzany polskich firm informatycznych), 2013 – obecnie
  • Członek Rady Nadzorczej
    Convention Bureau Wrocław, 2011-2013
  • Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
    Hala Stulecia - Obiekt Światowego dziedzictwa UNESCO, 2011-2013
  • Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
    Wrocławski Park Wodny, 2009-2011
  • Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami
    Nokia Networks Center, 2004-2009
  • Kierownik Działu Zarządzania Projektami
    Siemens Software Development Center
    2005-2007
  • Project Manager
    Siemens Software Development Center, 2002-2004
  • Szef integracji projektów
    Siemens Software Development Center, 2000-2002

Certyfikaty:

  • PMI Award
  • Helsinki School of Economics
    Executive MBA, Master of Business Administration and Management, General, 2005- 2007
  • The George Washington University - School of Business Advance Master’s Certificate in Project Management, 2003- 2007

Wykształcenie:

  • Canadian International Management Institute
    Strategic Leadership Academy, 2008-2009
  • Politechnika Wrocławska 2003

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

 

 

 

Adam Baśkiewicz

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania. W branży FMCG od przeszło 20 lat. Karierę zawodową zaczynał w firmie Fabryka Kosmetyków Pollena-Lechia S.A. W latach 1998-2008 w firmie Beiersdorf-Lechia S.A. zajmował się m.in., planowaniem kosztów remontów i części zamiennych w Dziale Utrzymania Ruchu, następnie jako Proces Technology Leader zarządzał procesem pakowania i projektami inwestycyjnymi związanymi z wprowadzaniem nowych wyrobów na liniach produkcyjnych. Od roku 2009 zajmując stanowisko Menagera Operacyjnego w Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. producenta między innymi kosmetyków NIVEA i Eucerin rozpoczął wdrażanie systemu TPM jako pierwszy zakład w koncernie Beiersdorf AG. W 2012 został Dyrektorem Zakładu w Obornikach Wielkopolskich i był również odpowiedzialny za wdrożenie Lean Manufacturing w Grupie CEDC, produkującej m.in. takie marki jak Bols, Soplica, Absolwent i Żubrówka. W 2014 roku rozpoczął pracę jako Lean Manufacturing Manager w firmie Wrigley Poland i był odpowiedzialny za koordynację procesu lean w fabryce w Poznaniu oraz trenerem „Problem solving” i „FMOS – Factory Mars Operations System” - MARS University w Europie. Swoje doświadczenie w zakresie zarządzania procesami i lean manufacturing zdobywał w Stanach Zjednoczonych i Europie współpracując i szkoląc się w firmach Solving Efeso, Coriolis Limited. Obecnie Dyrektor Generalny Grupy Foliarex sp. z o.o. i właściciel firmy AB Lean Concept. Konsultant, trener i wykładowca z zakresu Lean współpracujący z Katedrą Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Pracował jako konsultant i trener dla kilkunastu zakładów, m. in. : Grupa Azoty, Primavera, VW, Stora Enso Poland S.A., Doellken, NGK Ceramics, TRW, Donako, LEK S.A., INEA. Autor wielu artykułów o tematyce Lean w takich czasopismach jak: „Production Manager", „Służba Utrzymania Ruchu”, „KAIZEN”.

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

Agnieszka Baśkiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Zarzadzania i Ekonomiki Usług. Wykwalifikowany Specjalista ds. Obsługi Klienta. Swoje 15 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi klienta, przygotowywania strategii marketingowych i zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała m.in. w Grupie CSV dostawcy kompleksowych technologii lakierniczych i produktów wiodących marek jak RM BASF, Glasurit, GOLD CAR a także niezawodnego partnera warsztatów lakierniczych w Polsce; w Grupie Saint-Gobain znanej m.in. z marek takich jak Isover, Weber, Glassolutions; w GlaxoSmithKline brytyjskim koncernie farmaceutycznym.

Wiedzę z zakresu profesjonalnej obsługi klienta zdobywała na szkoleniach organizowanych przez Uniwersytet Saint-Gobain. W ostatnich latach uczestniczyła w rozwoju Działu Obsługi Klienta w GSK będąc liderem projektów dotyczących wdrożenia narzędzi Lean takich jak: KPI, Visual Management, Comm Cell. Współtwórca warsztatów Customer Engagement w GSK, czyli zarządzanie systemami ciągłego doskonalenia i optymalizacji procesów w Dziale Obsługi Klienta.

Jest trenerem wspierającym zespół obsługi klienta w kwestiach dot. technik sprzedaży, standardów profesjonalnej obsługi klienta przez telefon, pracy zespołowej, asertywnej komunikacji w zespole pracowniczym, negocjacji i mediacji i zarządzania zasobami ludzkimi, w tym systemy motywowania i opieka nad stażystami i wdrażanie nowych pracowników.

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

 

Wiesław Biernacki

Przez wiele lat Prezes Zarządu Beiersdorf Manufacturing Poznań sp. z o.o. polskiej filii producenta wiodących marek kosmetycznych NIVEA i EUCREIN. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, studiów MBA na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Cranfield University. Ostatnie 20 lat to doświadczenia w firmach produkcyjnych wielkich marek Pepsi i NIVEA zaczynając od lidera linii produkcyjnej po stanowisko szefa firmy. Zamiłowanie - praca z ludźmi i tworzenie wartości. 

 

Doświadczenie zawodowe:

  • General Manager
    Beiersdorf Manufacturing Poznan, styczeń 2009 – 2017
  • Supply Chain Director
    Beiersdorf - NIVEA Polska, 2004 – grudzień 2008
  • Manufacturing Director
    Beiersdorf, 2002 – 2004
  • Production Manager
    Beiersdorf, listopad 2000 – 2002
  • Production Manager
    PepsiCo, 1998 – listopad 2000
  • Shift Leader
    PepsiCo, kwiecień 1996 – 1998
  • Owner Tax Advisor
    BHU Biuro Podatkowe RW Biernaccy, 1992 – 1997

Wykształcenie:

  • Europa-Universität Viadrina Frankfurt (Oder)
    MBA, Management for Central and EAstern Europe, 2003 – 2004
  • Poznan University of Technology
    Master of Science, Chemical Technology, 1981 – 1987

 

 

 

 

 

 

Tomasz Boruch

 

Doświadczenie zawodowe:

  • Customer Relationship Director
    Centralny Ośrodek Informatyki 
  • PGE Systemy S.A.
    Head of ERP Department, 2016 – obecnie
  • ERGON Poland Sp. z o.o, FAELBUD Lublin Sp. z o.o.
    Commercial Director, 2013-2016
  • Orange Polska
    Sales Operations Department Director, 2010-2011
  • Telekomunikacja Polska
    Sales Support and Operations Director, 2006-2009
  • Telekomunikacja Polska
    Department Director, 2007-2009
  • Orange - France Telecom Group
    Sales Support Director, 2006-2009
  • TP Group, Telekomunikacja Polska
    Sales Support Director, 2005-2006

Wykształcenie:

  • Kozminski Academy
    MBA, Business management, 2009-2010
  • The George Washington University - School of Business and Public Management
    Master, Project Management, 2003
  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
    Inżynier,  Telecommunication networks, 2000-2001
  • Politechnika Śląska w Gliwicach
    mgr inż., Automatics and Robotics, 1991-1996

 

 

 

 

 

 

Artur Brzęczkowski

Od 2000 roku aktywnie uczestniczy w budowaniu polskiego e-commerce. Swoją karierę zawodową rozpoczął jednak od pracy w radio, w którym spędził kilka lat m.in. jako dyrektor programowy Radia Złote Przeboje. Po przejściu w online przez 13 lat związany był z Grupą Allegro. Budował i kreował markę aukcji internetowych w Polsce, współtworzył pierwsze ogłoszenia motoryzacyjne otoMoto, nieruchomości otoDom a po pojawieniu się w grupie Szerloka zmianę nazwy i aktywną strategię budowania marki w sieci dla Tablica.pl (obecnie OLX). Jego działania w Grupie Allegro związane były przede wszystkim z pozyskiwaniem sprzedawców, kupujących, orgnizowaniem spotkań sprzedażowych i prezentacją oferty, zwiększeniem poziomu zawieranych transakcji oraz budowaniem znajomości i siły marki Allegro w świadomości użytkowników. Aktywnie współpracował z oddziałami na Ukrainie, w Czechach i na Węgrzech, współtworząc Centrum Kompetencji (performance marketing) oraz dedykowanego  Allegro programu partnerskiego. Razem z zespołem stworzył m.in.: aukcje WOŚP, programy i projekty edukacyjne dedykowane Sprzedawcom. Organizował jedne z największych w Polsce konferencji kierowanych do społeczności Allegro (Spotkania Allegro). Współpracował z PayU, Payback, Onetem, WP, Gazetą i wieloma innymi serwisami tematycznymi. Po ukończeniu przygody z Allegro, w 2013 roku rozpoczął pracę dla największej internetowej finansowo-pożyczkowej firmy na Wyspach - wonga.com. W między czasie współtworzył m.in. 2 startupy: Markoporto (klub zakupowy) oraz Motsy (serwis dedykowany zakupowi aut nowych i używanych od dealera). Był wspólnikiem w Digination, spółce zajmującej się między innymi kreowaniem menadżerów sportowych: Fantasy Liga, Bundesmajster czy Ustaw Ligę. Obecnie pracuje w Netoholics, spółce którą stworzył wraz z kolegami z Allegro. Firma zajmuje się budową sklepów internetowych, optymalizacją istniejących oraz marketingiem nakierowanym na skuteczność sprzedaży. Z wykształcenia jest chemikiem, ukończył Chemiczną Technologię Drewna na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Prywatnie fascynuje się fotografią, literaturą i filmem.

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

 

 

Jacek Czerwonka

Prezesa zarządu Ramboll Polska Sp. z o.o.

Jacek Czerwonka jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Ponadto ukończył studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Managerów i Rotterdam School of Management.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Jacek Czerwonka był m.in. dyrektorem Segmentu Energetyka w Polimeksie Mostostalu, a po jego przekształceniu w niezależną spółkę Polimex Energetyka objął stanowisko prezesa. Pełnił także funkcję wiceprezesa spółki Polimex-Mostostal. Wcześniej przez 19 lat pracował w ABB/Alstom Power w Polsce, pod koniec tego okresu na stanowisku Dyrektora Zakładu Systemów Ochrony Środowiska.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży energetycznej Jacek Czerwonka jest znakomicie przygotowany do zarządzania działalnością Ramboll w Polsce. Będzie kierował zespołem Ramboll w Warszawie, świadczącym usługi doradcze na potrzeby znaczących przedsięwzięć energetycznych w kraju i za granicą. Jacek Czerwonka zastąpił dotychczasowego prezesa Ramboll Polska, Krzysztofa Jaworskiego.

- Polski rynek charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem wzrostu w Europie, dużymi inwestycjami w odnowienie mocy energetycznych oraz rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w jego rozwoju oferując profesjonalne usługi doradcze Ramboll na polskim rynku - mówi Jacek Czerwonka.

http://www.ramboll.pl/news/rpl/new%20managing%20director


 

 

 

 

 

Blaze Goraj, PMP, IPMA-B, ITIL

Ekspert z międzynarodowym doświadczeniem biznesowym, pomagający budować nowoczesną kulturę zarządzania projektami w firmach. Specjalizuje się w konsultingu w zakresie zarządzania zwinnego (Agile), motywacji zespołów projektowych oraz budowania biur zarządzania projektami (PMO).

Jego kariera zawodowa to ponad 15 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach takich jak: Hewlett-Packard, Mondelez International, Electronic Data Systems gdzie budował i zarządzał zespołami kierowników programów i projektów obejmującymi region Europy Centralnej i Wschodniej. Był odpowiedzialny między innymi za portfel projektów outsourcingowy, który obejmował kontrakty o wartości powyżej $100.000.000 (budżet projektów wynosił ponad $10.000.000).

Certyfikowany trener zarządzania projektami z ramienia stowarzyszenia IPMA, posiada certyfikaty zawodowe z zarządzania projektami: PMP oraz IPMA-B. Biegle włada językiem angielskim i dostarcza konsulting również w tym języku. Asesor w międzynarodowym konkursie na najdoskonalej zarządzany projekt, odwiedził wiele krajów oceniając projekty w tym: Iran, Katar, Chiny.

Jego atutem jest energia z jaką pracuje z ludźmi oraz szczególne zaangażowanie w to co robi. Jest otwarty i przywiązuje szczególną uwagę do tego aby ciągle się rozwijać i dzięki temu dawać swoim klientom maksymalną wartość.

W czasie wolnym lubi w gronie przyjaciół pójść w góry. Kiedyś wspinał się po pionowych ścianach tatrzańskich szczytów, a teraz preferuje osobiste impresje podczas pokonywania szlaków w Sudetach. Poza tym pasjonuje się ruchem. Porywają go tańce latynoskie oraz solidna dawka treningu crossfitowego. Gdy czasem potrzebuje wytchnienia słucha muzyki filmowej i praktykuje mindfulness.

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018


 

 

Krzysztof Hajdrowski

Innowacyjne technologie, smart city, strategie organizacji i zarządzanie projektami to główne tematy zainteresowań zawodowych. Inicjator departamentu zarządzania projektami w Enea Operator. Aktualnie jest szefem Biura Innowacji w Departamencie Strategii w trzeciej co do wielkości grupie energetycznej w Polsce – Enea S.A.

 

Doświadczenie zawodowe:

  • Kierownik Biura Innowacji i Nowych Technologii
    ENEA S.A., 2014 – obecnie
  • Kierownik Biura Strategii i Zarządzania Projektami
    ENEA Operator sp. z o.o., 2007-2014

Wykształcenie:

  • Politechnika Poznańska
    Doctor of Engineering (EngD) 1997-2001
  • Politechnika Poznańska
    Master of Science (MS), Elektroenergetyka, 1991-1995

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016


 

 

 

 

HANNA HANĆ

Ekonomista, konsultant z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami, doradztwa oraz zarządzania projektami (MBA, PMP), z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz firm prowadzących procesy restrukturyzacji, głównie w wyniku prywatyzacji.

 

Posiada bogate, długoletnie doświadczenie zarządcze, także o charakterze międzynarodowym poprzez pracę w Hiszpanii, Argentynie, Luxemburgu i Rosji. Realizowała projekty, w takich branżach jak: gospodarka morska i transport międzynarodowy wraz z usługami turystycznymi, budownictwo drogowe, produkcja leków i substancji farmaceutycznych, sektor kreatywny oraz działalność „pro publico bono”.

 

Zaangażowana zawodowo na wyższych szczeblach zarządzania z Prokon Sp. z o.o., Grupa Polska Żegluga Morska, Unity Line Sp. z o.o., Grupa Komfort S.A., Grupa Polpharma S.A., Akademia Sztuki w Szczecinie, Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A.

Aktualnie współpracuje z Komisją Europejską jako ekspert wspierający Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises (EASME) w zadaniach związanych z zarządzaniem programami badawczymi oraz innowacyjnymi EU oraz Euratom.

Prowadzi samodzielną działalność gospodarczą nakierowaną na świadczenie usług w zakresie zarządzania projektami i portfelami projektów, zaangażowana także w profesjonalne  projektowanie graficzne, innowacyjny marketing oraz działalności promocyjną.

 

Realizuje szkolenia, na rynku polskim i międzynarodowym, z zakresu:

  • zarządzania projektami, zarządzania operacyjnego, przywództwa, pracy zespołowej i zasad komunikacji
  • zarządzania projektami branży leków generycznych
  • definiowania i strukturyzacji procesów w tym także restrukturyzacji podmiotów gospodarczych
  • definiowania zasad oraz wprowadzania systemów procesowego zarządzania projektami

 

Posiada kwalifikacje Project Manager Professional przyznawane przez uznany Project Management Institute (licencja PMI nr 243214), w trybie ciągłym od 2005 roku.


 

 

 

 

 

Michał Kamiński

Absolwent i doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy i kadr WSAP w Łodzi. Certyfikowany księgowy, wykładowca i szkoleniowiec współpracujący z wieloma podmiotami, szkołami i uczelniami.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako nadzorca sądowy i asystent syndyka przy Sądzie Rejonowym w Legnicy specjalizując się w prawie upadłościowym i naprawczym. Obecnie zajmuje się doradztwem prawnym i finansowym.

Od 2016 roku zasiada w Radzie Społecznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

Prywatnie miłośnik wspinaczki, alpinista i założyciel grupy górskiej MAFADI. Klubu, którego celem jest realizacja m.in. projektu Korona Europy.

Obszar zawodowy:

  • Prawo cywilne
  • Prawo administracyjne
  • Prawo pracy

Praca naukowo-dydaktyczna:

  • Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu

Doświadczenie zawodowe:

  • Biuro Rachunkowe Łukasz Pływaczyk – doradca prawny,
  • Biuro rachunkowe Konsultant s.c. Anna Niedbała – doradca prawny,
  • F.H.U. BUD Wesiński
    Prezes zarządu spEG – prawnik,
  • Kancelaria doradztwa gospodarczego MK – asystent syndyka,
  • Sąd Rejonowy w Legnicy – Nadzorca Sądowy.

 

Agnieszka Krzemień

 

Jako Head of Right Management wraz z zespołem Career Coachów projektuje i dostarcza rozwiązania dla klientów w całej Polsce, aby dostosować ich strategię talentów do ich strategii biznesowej.

Zmotywowany i entuzjastyczny Ekspert ds. rozwoju kariery i talentów; koncentruje się na zmianie kariery, outplacement, mobilności zawodowej, zarządzaniu talentami i przywództwie w celu zwiększenia efektywności organizacji.

Chętnie promuje różnorodność oraz programy podnoszenia i przekwalifikowania na rynku.

 

Doświadczenie:

  • Talent Solutions Poland - Right Management Lead / 2017 – obecnie
  • ManpowerGroup Poland - Training and HR Development Coordinator / 2014 – 2016
  • Manpower - Recruitment Coordinator / 2007 – 2013

 

Wykształcenie:

  • IBD Business School - Business Trainer Certificate
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Filologia angielska
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

 

Licencje i certyfikaty:

  • Hogan Assessment Systems - Hogan Assessment Certification (Hogan Personality Inventory; Hogan Development Survey; Motives, Values, Preferences Inventory) – 2020 – nie wygasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Lesiński

Prezes zarządu spółki Thoriana sp z o.o., specjalizującej się w doradztwie biznesowym i realizacji projektów dla klientów korporacyjnych. Doświadczony menedżer i strategiczny doradca, certyfikowany kierownik programów/projektów (kilkanaście lat doświadczenia w obszarze IT, Telco/Media oraz Utilities), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1995), Advanced Master’s Certificate in Project Management, George Washington University, Black Belt Six Sigma.

Assesor projektów kandydujących do Nagrody IPMA Polish Project Excellence Award w 2010 i 2011. Członek Jury Nagrody w 2013.

Zarządzał ponad dwudziestoma projektami i programami w obszarach: wdrożeń informatycznych; definiowania i operacjonalizacji strategii biznesowej oraz IT; transformacji organizacji IT; definiowania i optymalizacji procesów biznesowych; budowy metodyk zarządzania projektami, programami i portfelami projektów. Budżety projektów/programów od 10KEUR-40MEUR. Realizował portfel sześćdziesięciu projektów SixSigma (łączne potwierdzone oszczędności ze zrealizowanych projektów w metodyce SixSigma to ponad 20 mln EUR).

Skoncentrowany na różnorodnych aspektach przywództwa i skutecznego zarządzania, przede wszystkim w obszarze realizacji złożonych projektów i programów. Zarządzał zespołami od trzech do ponad czterystu osób. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i transformacją organizacji (zwłaszcza w obszarze IT) oraz umożliwianiu rozwoju biznesu poprzez wdrożenia nowych produktów i usług. Koncentruje się na doradztwie oraz realizacji wdrożeń systemów informatycznych, rozwiązań innowacyjnych oraz systemów poprawy efektywności pracy w dużych przedsiębiorstwach.

Prowadził projekty dla Telekomunikacji Polskiej, Polkomtel, Energa SA, Aviva, Inea SA, ITI Neovision, Europ-Assistance, Metrona, Abb, . Prowadził szkolenia dla Ministerstwa Gospodarki, Volvo Trucks, Franke Foodservice systems, Carrywater Consulting, Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, PKO Leasing. Był doradcą i pełnił role eksperckie w projektach dla Poczty Polskiej, HFC Systems, WIX Filtron, Wienerberger, Siemens, BSH, PGNiG, ABB.

Aktywnie uczestniczy jako prelegent i prowadzący panele dyskusyjne w konferencjach dotyczących zarządzania projektami.   

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018


 

 

 

 

Alicja Malewicz-Pełczyńska

Doktor nauk ekonomicznych, specjalista z zakresu marketingu i PR, kierownik projektów strategicznych, w tym budujących relacje ze społecznościami biznesowymi. Zainteresowania zawodowe to zagadnienia związane z praktycznym wykorzystaniem mieszanki promocyjnej w procesie komunikacji marketingowej - z akcentem na public relations, komunikację on-line oraz zasady i techniki kształtowania pożądanych relacji między poszczególnymi ogniwami kanału dystrybucji – marketing relacji, marketing na rynku B2B. Poza praktyką gospodarczą wykładowca na uczelniach wyższych - UAM, Politechnika Poznańska, WSHM Milenium w Gnieźnie. W życiu prywatnym od 10 lat maratończyk.

 

Doświadczenie zawodowe:

  • Solaris Bus & Coach S.A. - dyrektor działu marketingu i PR
  • Herlitz Sp. z o. o. - kierownik działu marketingu odpowiedzialny za marki Herlitz i Pelikan
  • Wydawnictwo Wiedza i Praktyka - autor i recenzent publikacji z zakresu praktycznych aspektów wykorzystania narzędzi mieszanki promocyjnej
  • Elektromis Poznańska Szkoła Handlu w Poznaniu - pełnomocnik dyrektora ds. marketingu

 

Praca naukowo-dydaktyczna:

  • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Promocji i Reklamy
  • Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menadżerska Milenium w Gnieźnie - starszy wykładowca
  • Politechnika Poznańska - adiunkt w Zakładzie Nauk Ekonomicznych

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

dr Jacek Matarewicz


PARTNER, LIDER PRAKTYKI VAT, AKCYZY I CEŁ
Jest Adwokatem i Doradcą Podatkowym. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług (VAT) oraz akcyzie i cłach. Doradza podmiotom z wielu sektorów gospodarki, w szczególności z branży motoryzacyjnej, nieruchomościowej, deweloperskiej, finansowej oraz energetycznej, w tym spółkom posiadającym koncesje na dystrybucję, obrót, przesyłanie i wytwarzanie energii elektrycznej. Uczestniczy w procesach konsolidacji oraz przeglądach podatkowych największych polskich firm, a także w projektach obejmujących przegląd prawidłowości rozliczeń VAT. Z sukcesem reprezentuje podatników w postępowaniach podatkowych oraz kontrolnych, a także przed sądami administracyjnymi. Jest autorem kilkuset publikacji z zakresu podatków i prawa.

Kompetencje:

  • Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski;
  • Centrum Prawa Amerykańskiego, Uniwersytet Floryda;
  • Ekspert ds. VAT, akcyzy i prawa karnoskarbowego w BCC;
  • Prowadzący szkolenia dla przedsiębiorców oraz aplikantów adwokackich.

Nagrody i publikacje:

  • III miejsce w kategorii "Akcyza" w Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej (2020);
  • I miejsce w kategorii "VAT" w Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej (2019);
  • III miejsce w kategorii "Akcyza" w XIII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazeta Prawna. (2019);
  • II miejsce w kategorii „Akcyza" w Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika (2017);
  • Autor monografii oraz komentarzy do ustawy o VAT, ustawy o podatku akcyzowym oraz dyrektywy 2006/112/WE.

https://www.ozogtomczykowski.pl/o-nas/zespol/14


 

 

 

 

Magdalena Mazik-Gorzelańczyk

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Po studiach została koordynatorką projektów międzynarodowych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży „Mikuszewo”. Do dnia dzisiejszego pozostaje na stanowiskach kierowniczych zarządzając dużymi projektami międzynarodowymi. Trenerka i wykładowca w zakresie współpracy sieci ponadsektorowych na rynku pracy, systemów edukacji, komunikacji międzykulturowej, ochrony własności intelektualnej, sztuki wystąpień, zarządzania projektami, ogranizowania spotkań międzynarodowych i pozyskiwania funduszy. Autorka wielu opracowań i publikacji.

 

Doświadczenie zawodowe:

  • Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaiu
  • Bildungsnetzwerk Magdeburg gGmbH
    ekspert ds. projektów międzynarodowych, 2016-obecnie
  • Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego we Wrocławiu, 2007-obecnie
    kierownik projektów i prezes
  • RAG Bildung GmbH
    koordynatorka projektów polsko-niemieckich, 2005-2007
  • Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży „Mikuszewo”
    koordynatorka projektów międzynarodowych, 2000-2005

Praca naukowo-dydaktyczna:

  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, 2016-obecnie
  • Dolnośląska Szkoła Wyższa, 2009-obecnie
    nauczyciel akademicki

Wybrane publikacje:

  • Znaczenie i udział Unii Europejskiej w umiędzynaradawianiu szkolnictwa wyższego,  w: „Dążenie do doskonałości w edukacji wyższej w naukach społecznych”, (red.) H.Mruk, R.Orliński, Poznań, 2020.
  • Zarządzanie szkołą zawodową w Polsce między europejskim rynkiem pracy a systemem oświaty. „Przedsiębiorczość i zarządzenie”, 2018, nr 19.     
  • Filozofia edukacji zawodowej w systemie dualnym, Mazowiecki Kwartalnik Edukacyjny „Meritum”, 2017, nr 1.
  • Kształcenie zawodowe w Polsce wobec wyzwań rynku pracy, Fundacja Friedricha Eberta, Warszawa 2016.

Certyfikaty:

  • Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
    „Psychologia w pracy trenera. Wystąpienia publiczne i umiejętności retoryczne jako narzędzia pracy trenera”
  • Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
    „Doskonalenie umiejętności trenerskich - projektowanie, ewaluacja i prowadzenie szkoleń”
  • QFC GmbH, Halle (Niemcy)
    szkolenie osób kierujących kadrami i szkoleniami w polskich i niemieckich MSP w obszarze wdrażania norm europejskich i innowacyjnych metod kształcenia kadr

Wykształcenie:

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
    Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa - magisterium
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
    Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa - doktorat

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

Łukasz Mieloch

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu Katedra Prawa Cywilnego i Ubezpieczeniowego oraz studium podyplomowego Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Ekonomia i Prawo Gospodarcze. Specjalista w zakresie prawa cywilnego, prawa podatkowego oraz karnego gospodarczego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla podmiotów gospodarczych z zakresu optymalizacji zobowiązań podatkowych, ubezpieczeń gospodarczych oraz prawa pracy. Organizował działy windykacji dla dużych firm handlowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i ubezpieczeniowego.

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

 

 

Bartosz Nowak

Kreatywny trener i szkoleniowiec z głową pełną pomysłów. Prowadzenie szkoleń i warsztatów to jego pasja i sposób na życie. Każdego dnia kolekcjonuje nowe doświadczenia zawodowe. Chętnie dzieli się wiedzą z zakresu przeprowadzania ocen pracowniczych metodą 360 stopni, badania kompetencji miękkich, standardów obsługi klienta i pracy z trudnym klientem, komunikacji, kultury biznesu i public relations. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako coach biznesowy, wykładowca praktyk, konsultant HR.

 

Wykształcenie:

  • Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - doktorant
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - historia magisterskie, politologia magisterskie

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018

 

 

 

 

 

Paweł Nowak

Doświadczony, charyzmatyczny szef zespołów konsultantów działający na rzecz kluczowych klientów w Polsce w branży telekomunikacyjnej, energetycznej, spółek komunalnych i produkcyjnych. Współzałożyciel funduszy Carrywater Ventures inwestującego w młode spółki (start-upy) w branży IT. W ramach Carrywater Group pełnił rolę interim managera w wielu spółkach giełdowych w Polsce i Europie. Wcześniej Dyrektor Sprzedaży w firmie Sygnity zarządzający zespołem składającym się z  350 osób.

 

Doświadczenie zawodowe:

  • Partner
    Carrywater Group S.A., 2008 – obecnie
  • General Director Delivery – Telco
    Sygnity, sierpień 2006-2008
  • Dyrektor handlowy
    ComputerLand 2006-2007
  • CRM Program Technical Director
    Telekomunikacja Polska S.A., 2002-2006
  • Customer Project Manager
    Sema / SchlumbergerSema / Schlumberger, 2001-2002
  • Kierownik projektu
    SchlumbergerSema, 2001-2002
  • Kierownik projektu
    Electronic Data Systems, 1994-200
  • Kierownik projektu
    PTK Centertel, 1997-2000

Wykształcenie:

  • Warsaw Executive MBA
  • Politechnika Warszawska
    Systemy energetyczne, 1986-1991

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016


 

Piotr Nowak

 

Absolwent Uniwersytety Zielonogórskiego. Praktyk - ekspert we wdrożeniach i rozwoju systemu ERP - SAP. Obecnie kierownik działu rozwoju systemów finansowych i kadrowych - SAP w CCC.

 

Swoje doświadczenie zdobył pracując w koncernie grupy VW. Rozwijał system SAP w obszarach logistyczno- produkcyjnych oraz wdrażał SAP na nowe spółki. Ukierunkowany na rozwój i optymalizacji procesów biznesowych. Obecnie rozwija systemy finansowy oraz integruje go z innymi systemami (Retail, e-commerce) . Jest osobą otwartą na innych ludzi oraz na współpracę. Charakteryzuje się optymizmem we wszelkiego rodzaju nowych wyzwaniach projektowych.

 

Doświadczenie zawodowe:

  • 2004 - 2020 - Sitech Sp. z o.o. (VW Group)
  • 2020 - obecnie - CCC

 

Piotr Ogonowski

Manager z 20 letnim doświadczeniem, wykładowca zarządzania, autor cyklu wykładów i szkoleń z zakresu zarządzania oraz transformacji organizacji. Wspierał reorganizację ponad 40 przedsiębiorstw z różnych branż, m.in. w 2013 pełnił rolę doradcy dla Dyrektora Departamentu Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. d.s. wdrożenia organizacji projektowej; w 2010r wybrany przez PARP jako jeden z czterech ekspertów konsultujących planowane zmiany w zasadach dofinansowania projektów innowacyjnych z funduszy UE.

Certyfikowany PMI PMP, PRINCE2 Practitioner, wykładowca PCM, RUP i Agile, trener ITIL, zarządzania i modelowania procesów biznesowych. Członek Stowarzyszenia Praktyków Zarządzania Wiedzą, Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu, członek i mentor w Project Management Institute PC, a od 2018r. członek Zarządu PMI PC d.s. edukacji i współpracy z uczelniami. Wykładowca studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego oraz Wyższej Szkoły Logistyki, studiów stacjonarnych Wojskowej Akademii Technicznej oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem. Absolwent studiów doktoranckich na ALK w zakresie Zarządzania Strategicznego.

Doświadczenie zdobywał pracując na stanowiskach kierowniczych – prezes, dyrektor zarządzający, konsultant biznesowy, trener i kierownik projektów w wielu firmach. W latach 2016-2017 Manager w PwC odpowiedzialny za projekty z obszaru People&Change, w latach 2004 – 2010 Prezes i Dyrektor Zarządzający spółek IT oraz pełnomocnik Zarządu d.s. Jakości i Doradca Zarządu. Pod zarządem Piotra Ogonowskiego spółka coreTeam sp. z o.o. została nagrodzona 4 miejscem w rankingu Kamerton Innowacji dla najbardziej innowacyjnych firm Polskich.

W latach 1997 – 2004 pracował w Grupie Orange jako m.in Kierownik Wydziału Integracji, Kierownik Działu Usług Internetowych i Office Automation, Kierownik Programu i Kierownik Projektu gdzie m. in. poprowadził z sukcesem projekt Wewnętrznego Portalu Korporacyjnego i Ekstranetu, oraz pełnił rolę Szefa Sztabu Kryzysowego w projekcie budowy Multi Access Portal www.idea.pl.

Prywatne zainteresowania : fizyka, psychologia, muzyka, lotnictwo, sport


 

 

 

Jarosław Przybyła

Rozpoczął studia w Poznaniu w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości kończąc je jednocześnie na trzech kierunkach: Marketing, Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw oraz Zarządzanie. Następnie studiował broniąc z sukcesem prace magisterskie zarówno na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – na kierunku Handel i Marketing, a także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – Finanse i Bankowość. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego.

 

Pierwszą pracę podjął w 2000 roku w trakcie studiów w firmie Ennovations, spółce zależnej Arena.pl S.A. gdzie zajmował stanowisko Marketing managera. Następnie w One-2-One Sp. z o.o. od początku jej istnienia jako pierwotnie Kierownik rozwoju produktu, a następnie Dyrektor rozwoju rynku, aż po stanowisko Członka zarządu, po wprowadzeniu z sukcesem spółki na podstawowy rynek WGPW. W tym samym czasie, sukcesywnie od 2003 r. zajmując coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w spółce zależnej One-2-One, czyli w mobijoy!, pozycjonowanej jako agencja marketingu mobilnego (pierwsza na rynku polskim), ostatecznie został jej Prezesem, odnosząc wiele sukcesów potwierdzonych nagrodami i wyróżnieniami w ogólnopolskich konkursach branżowych, w tym m.in. Golden Arrow, czy Polskim Konkursie Reklamy KTR. 
Od 2010 roku, gdy postanowił całkowicie zmienić branżę, rozpoczął przygodę z lotnictwem, która trwa do tej pory. Aktualnie Prezes zarządu docenianej nie tylko w Europie, ale i na świecie szkoły lotniczej Aero Poznań (również Europejskie Centrum Symulatorowe Cirrusa), jak i Cirrus Aircraft Poland & Baltics – wyłącznego przedstawiciela producenta amerykańskich samolotów śmigłowych i odrzutowych na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

 

W wolnym czasie stara się uwolnić myśli skupiając się na jeździe motocyklem typu cruiser bądź oryginalnie zachowanym youngtimerem – Fiatem 126p pierwszej serii, dokładnie w jego wieku.

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

Piotr Reszelski

Obecnie zajmuje się zarządzaniem zespołami sprzedażowymi w e-commerce. Pełniąc stanowisko dyrektora regionalnego w Groupon Polska, koordynuje pracę kliku zespołów sprzedażowych oraz zajmuje się zarządzaniem projektami. Posiada sześcioletnie doświadczenie w zarządzaniu w środowisku MŚP oraz międzynarodowej korporacji. Jako 100% zwolennik filozofii SMART w swojej branży stawia na rozwój i nowe technologie. Synergia kilkuletniego doświadczenia w sprzedaży, zarządzaniu oraz zarządczo-finansowego wykształcenia pozwala mu na kreowanie kompleksowego i wielopłaszczyznowego podejścia do zagadnień związanych z zarządzaniem i sprzedażą.

 

Wykształcenie:

  • Tytuł magistra zarządzania
    Uczelnia: Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu

Certyfikaty:

  • Krauthammer, Zarządzanie zespołami
  • BTI Brian Tracy, Diamenty sprzedaży
  • AMA's Management Fundamentals training

Doświadczenie zawodowe:

  • Groupon Polska, dyrektor regionalny 2013 - obecnie
  • Groupon Polska, sales manager 2011 - 2013
  • Music Factory Poznań, sales menager, 2008 - 2011

 

 

 

 

 

Artur Różycki

Dyrektor ds. Operacyjnych w ANWIL S.A

Dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju ENERGA S.A

Karierę zawodową rozpoczął w firmie audytorsko-doradczej Ernst & Young. Uczestniczył w projektach dotyczących hutnictwa miedzi, przemysłu telekomunikacyjnego i elektroenergetyki. W trakcie przekształceń sektora elektroenergetycznego  w latach 1997-2003 przeprowadził wraz ze swoim zespołem restrukturyzację obszaru obsługi klienta w Energetyce Poznańskiej i ENEA SA oraz wdrażał rozwiązania IT wspomagające ten obszar (m.in. systemy billingowe). Współtworzył Energetyczne Konsorcjum Zachodnie, kierując zespołem zarządzania kontraktacją oraz administrowania rozliczeniami.

W latach 1998-2006 prezes i wiceprezes zarządu spółki EnergoPartner. Od 2003 r. dyrektor departamentu obsługi klienta ENEA oraz ENEA Operator. Od lutego 2008 r. wiceprezes a od lipca prezes zarządu  ENEA Operator.

Od 2011 r.  jest członkiem Stowarzyszenia EDSO, którego celem jest promowanie współpracy między operatorami systemu dystrybucyjnego w zakresie standaryzacji oraz rozwoju sieci. W latach 2008 - 2013 był również prezesem Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE)

Źródło: http://ktojestkim.forbes.pl/artur-rozycki,sylwetka,137170,1,1.html

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016


 

 

Tomasz Sierpowski

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, menedżer edukacji, właściciel firmy szkoleniowej i wydawniczej CEdu sp. z o. o., autor i koordynator projektów szkoleniowych. Przez blisko 20 lat prowadził szkołę języków obcych British Centre we Wrocławiu i równocześnie przez 10 lat pracował jako analityk finansowy w Orbis. Zainteresowania zawodowe skupia wokół skuteczności szkoleń oraz ciągłego doskonalenia siebie i organizacji. Uwielbia czytać książki i podróżować – fascynacja kulturą Włoch i Japonii. Żonaty, ma syna.

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

Arkadiusz Skomra

ur. w 1981 r. - praktyk, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu; w 2014 r. zdał z wynikiem pozytywnym egzamin radcowski; starszy asystent sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu, autor publikacji z zakresu procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej oraz prawa administracyjnego; doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Kancelarii Notarialnej, Kancelarii Adwokackiej, a od ponad 15 lat będąc zatrudnionym na stanowisko asystenta sędziego.

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

Marta Stolarska

Wykształcenie i pracę zawodową łączy z największą życiową pasją, jaką jest poznawanie człowieka, pomaganie w pokonywaniu jego trudności i  akceptowaniu ograniczeń, a przede wszystkim odkrywaniu i skutecznym wykorzystywaniu zasobów.

Wiedzę, poszerzaną poprzez szkolenia oraz współpracę w innymi specjalistami wzbogaca o osobiste doświadczenie w różnych rolach zawodowych, jako:

  • Psycholog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji – pracujący od ponad 15 lat w obszarze profilaktyki i wspierania osobistego potencjału, a także w zakresie interwencji i poradnictwa w sytuacjach kryzysowych oraz terapii indywidualnej i grupowej
  • Mentor – doradca dla specjalistów pracujących w obszarze pomocowym (szczególnie w tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz neuroróżnorodności)
  • Konsultant dla kadry zarządzającej; facytylitacja i wsparcie w obliczu konfliktów wewnątrz zespołu podległych pracowników lub w sytuacjach kryzysowych
  • Trener, szkoleniowiec – wsparcie merytoryczne dla specjalistów pracujących w obszarze pomocy społecznej oraz studentów psychologii, a także osób chcących rozwijać swoje kompetencje społeczne

Szczególnym obszarem zainteresowania, a zarazem głównym narzędziem pracy, jest komunikacja interpersonalna.  W swojej praktyce docenia wartość odkrywania nieszablonowych sposobów widzenia świata  i zagadnień problemowych oraz  proces twórczego poszukiwania rozwiązań optymalnych dla sytuacji. Przywiązuje dużą wagę do kwestii wspierania przepływu informacji i pracy zespołowej.

W pełnionych rolach zawodowych stara się łączyć rolę specjalisty z rolą partnera we wspólnej pracy, wychodząc z założenia, że większą wartością jest wyzwalanie twórczego potencjału jednostki lub grupy niż dostarczanie gotowych rozwiązań. Towarzyszenie ludziom w szukaniu drogi do dobrego rozumienia siebie i świata oraz wprowadzaniu pożądanych zmian, jest źródłem satysfakcji zawodowej i pretekstem do refleksji i  rozwoju osobistego.

Poprzez łączenie perspektywy indywidualnej z grupową i makrospołeczną, korzystając z umiejętności pogłębionego analizowania zależności i znaczeń różnych zjawisk, potrafi wspierać procesy pokonywania trudności. Propagując swobodną wymianę myśli i idei, uwzględniającą różne punkty widzenia pomaga osiągać wyznaczone cele.


 

Gabriel Sznajder

 

Trener biznesowy i konsultant w obszarze przywództwa, rozwoju zespołów projektowych i analizy biznesowej z ponad 15 letnim doświadczeniem.

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i portfelem projektów, zarządzania operacyjnego oraz realizacji inicjatyw R&D i utrzymaniowych w branży IT. Praktyk-menedżer biegle funkcjonujący w zróżnicowanych modelach zarządczych: Agile, Waterfall, Kanban, SCRUM.

Aktywny szkoleniowiec, konsultant oraz wykładowca studiów podyplomowych i MBA (WSB Wrocław, Akademia Koźmińskiego Warszawa).

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla dużych międzynarodowych firm. Pełnił role zarządcze  w wielomilionowych projektach i portfelach realizowanych w ramach rozproszonych zespołów interdyscyplinarnych liczących 60-180 specjalistów. Przez ostatnich kilka lat zarządzał zespołami developerskimi, utrzymującymi portfel ponad 20 systemów używanych w banku inwestycyjnym.

Gabriel Sznajder jest aktywnym członkiem Project Management Institute PMI Poland Chapter. W latach 2010-2016 jako dyrektor zarządzający koordynował działania Wrocławskiego Oddziału PMI – bezpośrednio nadzorując i organizując konferencje, kwartalne seminaria PMI (profesjonalne wydarzenia edukacyjne dla kierowników projektów) i warsztaty dla praktyków. Odpowiadał też za współpracę z partnerami i sponsorami.

W czerwcu 2018 roku objął funkcję Prezesa Zarządu PMI Poland Chapter na lata 2018-2020.

Gabriel Sznajder jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Inżynierii Oprogramowania (mgr inż.) oraz Franklin University (MBA). Ukończył również podyplomowe studia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, kierunek: Zarządzanie Pracą

Certyfikaty z zarządzania projektami:

  • Certyfikacja Project Management Professional (PMP), PMI
  • Certyfikacja PRINCE2 RegisteredPractitioner (P2P), APMG
  • Professional Scrum Master, Scrum.org
  • Professional Scrum Product Owner, Scrum.org
  • Advanced Master Certificate, George Washington University (GWU)

 

 

Piotr Ślęzak

Jestem ekspertem działającym na styku biznesu i IT. Na co dzień działam jako manager i trener, prowadzący i realizujący złożone projekty doradcze i wdrożeniowe, szkolenia i warsztaty z zagadnień współpracy biznesu i IT.
W swojej karierze założyłem takie organizacje jak Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych CORRSE, CORRSE Education, ForProgress czy Oxford Acoustic. Od wielu lat jestem członkiem Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań i rad programowych wielu konferencji.

Od kilkunastu lat zajmuję się tematyką rozwiązań IT i ich wsparciem dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji, robotyzacji i machine learning. Koncentruję się na propagowaniu przekładania teorii metodycznych na praktykę.

Od zawsze kieruję się biznesowym zastosowaniem dostarczanych rozwiązań. Jestem ogromnym zwolennikiem dopasowywania narzędzi do organizacji a nie odwrotnie.
W swoich działaniach przedkładam ludzi i współpracę między nimi ponad procedury, standardy i narzędzia.

Doradzałem firmom z całego świata takim jak PZU, Link4, GDII, Plus, Orange, T-Mobile, Netia, Play, Ericsson, Narodowy Bank Polski, BNP Paribas, PKO BP, Pekao SA, ABB, Sabre, Chèque Déjeuner, Delphi Automotive, Tieto, IDG, Wojskowa Akademia Techniczna oraz instytucjom rządowym np. Ministerstwu Finansów, Izbom Skarbowym, Izbom Celnym czy Agencji Rynku Rolnego.
Regularnie występuję na najważniejszych konferencjach dotyczących innowacyjności i jakości w IT.

Pisuję do takich czasopism jak Computerworld i QUALE.

https://www.linkedin.com/in/piotr-slezak-7292041/?ppe=1

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

MARTA URBAŃSKA

Radca Prawny

Prowadzi w Poznaniu kancelarię lawLab Radcy prawni (e-lawlab.com). Doradza przedsiębiorcom w bieżącej działalności. Pisze, sprawdza i negocjuje umowy i regulaminy oraz prowadzi spory sądowe. Zajmuje się prawem marketingu (regulaminy konkursów/promocji, prawa autorskie, wizerunek) i tematyką ochrony danych osobowych ( RODO), a także prawem e-commerce (sklepy internetowe, serwisy). Współpracuje i tworzy kompleksowe rozwiązania m.in. dla podmiotów z tzw. branży "beauty" (salony kosmetyczne, fryzjerzy, dietetycy, trenerzy).

Oprócz zajęć na Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, prowadzi także szkolenia z prawa dla biznesu we współpracy m.in. z uniqskills.com.

Prywatnie miłośniczka podróży i tańca oraz właścicielka psa - basseta Baniaka.

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

 

 

 

Rafał Zahorski

Rocznik 1969. Szczecinianin. Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, uzyskał też dyplom MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu. Zdobywał doświdczenie w logistyce pracując jako marynarz, magazynier, spedytor i shippingowiec. Krótko związany z Nowoczesną, z list której w 2015 roku startował do Sejmu. Jesienią 2016 r. opuścił ugrupowanie. Dziś jest pełnomocnikiem marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020


 

 

Krzysztof Zieliński

Radca prawny, doświadczenie zdobywał m.in. w kancelariach prawnych, spółkach z branży finansowej i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Doradca i koordynator świadczenia pomocy prawnej w zakresie:

  • spraw korporacyjnych spółek prawa handlowego;
  • obsługi grup kapitałowych (w tym projektowania optymalnych powiązań między spółkami);
  • profesjonalnej obsługi prawnej procesów inwestycyjnych dotyczących przedsiębiorstw;
  • postępowań sądowych z zakresu dochodzenia roszczeń na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym;
  • prawa konsumenckiego, ze szczególnym uwzględnieniem weryfikacji stosowanych przez przedsiębiorców wzorców umów oraz regulaminów;
  • szeroko rozumianego prawa transportowego, nowych technologii i ochrony danych osobowych;
  • obsługi prawnej przedsiębiorstw typu "start-up";
  • świadczenia pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorstw z branży e-commerce, w tym w szczególności w zakresie prawa własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe:

  • Zieliński Chęciński i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych (Partner Zarządzający) – od 2019 r. do obecnie;
  • Rosicki Purski i Wspólnicy Ecdf Kancelaria Radców Prawnych (Wspólnik od 2013 r.) – od 2011 r. do 2019 r.;
  • Fundacja Przyjazne Prawo (Prezes Zarządu) – od 2011 r. do 2019 r.;
  • MD24 sp. z o.o. (Członek Rady Nadzorczej) – od 2015 r. do 2019 r.;

Wykształcenie:

  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Prawo; Wydział Prawa i Administracji;
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Stosunki Międzynarodowe; Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych.

 

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016

Wykładowca Przyjazny Studentom semestr zimowy 2017/2018

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020